Sliši se kot nekaj nevsakdanjega, vendar se stol masaža na delovnem mestu v Slovenskih podjetjih izvaja že kar nekaj časa. Pod budnim očesom Ministrstva za Zdravje, v sklopu »Zdravje na delovnem mestu » tudi mi želimo sodelovati pri skrbi za vaše zaposlene. Zaposleni v pisarnah imajo bolečine v vratu, ramenih in križu. Zaradi tako imenovanih mišičnih vozlov, zategnjenih mišic oz. vezi, v omenjenih predelih se pogosto pojavlja utrujenost. Posledično imajo ljudje zaradi tega težave z nespečnostjo. Raziskave kažejo, da so to najpogostejši indikatorji, ki vodijo k bolniškemu dopustu, zaradi česar tudi produktivnost podjetja upade. Študije pričajo, da delavci, ki redno hodijo na masažno terapijo ( 20-min na teden, 4 tedne na mesec) so bolj pozorni, uspešnejši in manj napeti. Njihov imunski sistem je bolj stabilen. Masaža se izvaja v delovnem času vašega podjetja. Masiranci jo koristijo kot delovni odmor.
Stol masaža traja od 20 do 30 minut in je učinkovita!
Izvedemo jo lahko kjer koli ste!
Po sedeči masaži se boste zagotovo dobro počutili!
Preberi več o stol masaži
ZGODOVINA
Sedeča masaža oz. ročna stol masaža izhaja iz ene najstarejših masažnih akupresurnih tehnik, japonske anme. Sama anma izvira iz tradicionalnih tehnik kitajske masaže. Kot edinstven sistem jo je leta 1320 ustanovil Akashi Kan Ichi na Japonskem. V 17.stol., v času delovanja akupunkturista Sugijama Waichi, se pojavijo prvi priročniki oz. knjige za anmo. Zanimivost je ta, da je bil slep. Ustanovil je številne zdravstvene šole za slepe, ki so to prakso poučevale. Maserji, so bili nomadi, služili so z mobilnimi masažami. Takrat je anma postala zelo priljubljena. To se je nadaljevalo tudi v moderno dobo, saj je tako imelo možnost za izbrani poklic in delo veliko slepih ljudi, na Japonskem. Zgodovina nas uči, da so se takratni zdravilci izobraževali na področju terapevtskega dela s telesom, akupunkture in zeliščarstva. Pomembne so bile veščine tipanja in občutljivosti za diagnozo pulza, določitve točk in meridianov.
Anma
Beseda »anma« pomeni »pritisni in potegni«, opisuje osnovno tehniko gnetenja. Temelji na tehnikah izvajanja pritiska s prsti. Osredotoča se na gibanje in ravnovesje energije (KI) po telesu. Tehnike anme stremijo k odstranitvi blokad in omogočajo prosti pretok energije po telesu. Tej »živahni« oblik masaže, velikokrat rečejo kar, »zdravisltvo z rokami«! Njene tehnike so usmerjene v točno določene vitalne točke in meridiane na telesu, udarci pa so usmerjeni stran od srca (centrifugalno). Anma tehnika cilja tako na telo kot na um. Na masiranca deluje tako kot fizično, tudi mentalno in duhovno – s tem spodbuja samozavedanje, samozdravljenje in sposobnost soočanja s prihodnjimi čustvi. Kot del anma masaže se je izvajal tudi shiatsu (obe tehniki temeljita na uporabi globokih pritiskov in manipulacije točk na telesu). Bistvena razlika med ammo in shiatsujem pa je v tem, da se pri ammi uporablja tudi gnetenje in perkusija (udarec), katere pri shiatsuju ni. Uporablja se za sprostitev in lajšanje stresa ter za zdravljenje številnih različnih stanj, kot so kronična bolečina, zaprtje, tesnoba, migrene, slaba gibčnost, stimulacija krvnega in limfnega pretoka, bolečine v spodnjem delu hrbta in živčne motnje.
Niso samo roke maserja, ki nežno masirajo, čudežne roke. Vsake roke, ki se nas nežno dotikajo so čudežne. (R.I.)